Spoznaj Ježiša

Boy Reading the holy bible

Existuje mnoho ľudí, ktorí by chceli spraviť svet lepším. Niektorí boli úspešní, iní menej, ale je medzi nimi niekto, komu sa to naozaj podarilo. Zmeniť život miliónom ľudí, stovkám tisícov jednotlivcom pomôcť, vyliečiť nespočítateľné množstvo chorých, ale zároveň každého jedného milovať a byť mu najlepším priateľom. Bol tu len jeden takýto človek.

Ježiš Kristus sa zriekol všetkého svojho bohatstva, ktoré mal ako Boží Syn, a stal sa človekom preto, aby Tebe pomohol a Teba zachránil. Za priateľa alebo za dobrého človeka je ľahké sa obetovať, ale predstav si, že Ježiš sa dokonca zriekol svojho života v prospech takých, akí sme my – v prospech ľudí, ktorí spravia kopu chýb a ktorí mnoho vecí pokazia. Aj Ty osobne si jedným z tých, pre ktorých to spravil.

Možno sa pýtaš – prečo to Ježiš spravil? Prečo bolo nutné, aby niekto za mňa zomrel? Boh je svätý a človek tým, že zhrešil, sa od Boha vzdialil a stratil slávu, ktorá mu bola určená. Mal si mať nádherný, šťastný a večný život, no tento Boží plán prekazil Diabol, keď vstúpil do života človeka a naviedol ho na hriech. Ale Božím plánom je navrátiť stratenú slávu do životov ľudí. Dokáže sa to udiať vďaka obeti Ježiša Krista – Božieho Syna, ktorý nikdy neurobil hriech a predsa pre hriech položil svoj život. A to pre hriech celého sveta!

Boh Ti ponúka lepší život, ale je na Tebe, či ho prijmeš.

Otázka je – ako ho môžem prijať? Biblia hovorí o tom, aby si zavolal na Boha a v modlitbe mu vyznal, že ľutuješ svoje viny, potrebuješ Ježiša a prijímaš jeho obeť a jeho osobu do svojho života. Môžeš sa pomodliť napríklad aj takto:

Pán Ježiš, ja Ti ďakujem za spasenie a večný život, ktorý si nám daroval ako dar Boží. Verím, že Ty si Boží Syn a zomrel si za moje hriechy. Viem, že som hriešny človek a potrebujem spasiteľa. Prosím, odpusti mi všetky moje hriechy a ja odpúšťam každému človeku, ktorý mi ublížil. Odovzdávam Ti svoj život a svoje srdce. Príď, prosím, do môjho srdca a očisti ma Tvojou svätou krvou od mojich hriechov. Teraz prehlasujem, že Ježiš Kristus je mojím osobným spasiteľom a vykupiteľom. Pán Ježiš, prosím, urob si ma takého, akého ma chceš mať. Amen.

Je to nádherné, keď človek prijme odpustenie hriechov a Boh má z toho veľkú radosť. Tým to ale nekončí, je veľmi dôležité začleniť sa do spoločenstva kresťanov a rozvíjať svoj vzťah s Bohom, a preto ťa pozývame na verejné boholužby.